031 345 728 (Gabrijela Starc)
E-mail: [email protected]
Leta 1993 je diplomirala na Višji šoli za zdravstvene delavce v Ljubljani, smer fizioterapija. Leta 2003 je drugič diplomirala na visokošolski stopnji ter pridobila naziv Diplomirana fizioterapevtka. Maja 2021 je magistrirala s Promocije zdravja na Fakulteti za zdravstvo Angele Boškin.
Njena prva zaposlitev je bila na Kliniki za žilne bolezni in gerontologijo, nato se je zaposlila v Centru za osebe s pridobljeno možgansko poškodbo Zarja, v DS Črnuče, Zavodu za oskrbo na domu Ljubljana, kjer je sodelovala v projektu A-QUA (Aktivno in kvalitetno staranje v domačem okolju), DS Škofljica ter na Fakulteti za zdravstvo Angele Boškin. Od julija 2021 je samostojna podjetnica.
Stalno se je dodatno izpopolnjevala, največ na področjih nevrofizioterapije in geriatrije. Svoja znanja in bogate izkušnje predaja študentom na FZAB v okviru predmetov Nevrofizioterapija in Fizioterapija starejših in kronično bolnih.
Je aktivna članica ZFS. Od novembra 2015 je tudi predsednica Sekcije za fizioterapevte v geriatriji in predstavnica Slovenije v IPTOP-u . Trenutno ji teče 2. mandat.
Spoštovani, objavljamo prezentacije predavateljev na dogodku KRHKOST, ki je potekal 19.11.2021 Gregor Veninšek, dr.med. – Krhkost in vloga prepoznavanja pri...
Promocija visokih standardov fizioterapevtske prakse, izobraževanja in raziskovanja.
Spodbujanje članov, da pri delu, ne glede na starost uporabnikov, zagotavljajo učinkovito z dokazi podprto prakso in se držijo upoštevajo dostopnih kliničnih smernic in priporočil.
Izboljšanje klinične obravnave starejših v Sloveniji s promocijo najboljših praks.
Spodbujanje avtonomnost fizioterapevtov pri določanju fizioterapevtske diagnoze in načrta obravnave, skladno s profesionalnimi pristopi ocenjevanja in kliničnega presoje.
Oblikovanje priporočil za kakovostno in varno delo pri obravnavi starejših.
Razvijanje in uvajanje kazalnikov kakovosti za celovito presojo kakovosti fizioterapevtske obravnave.
Nudenje pomoči pri razumevanju specifične obravnave starejših pri izobraževanju mladih in bodočih fizioterapevtov.
Povečanje ozaveščenosti strokovne in splošne javnosti o pomenu fizioterapije pri zagotavljanju kakovostnega in aktivnega staranja prebivalcev.
Zagovorništvo, promocija in varstvo potreb in interesov starejših na vseh ravneh strokovnega, političnega in javnega delovanja.
Program dela sekcije za leto 2021:
SFG je od leta 2016 članica IPTOP – International Association of Physiotherapists Working with Older People
Interesna podskupine WP – World Physiotherapy
Ker SFG plačuje letno članstvo IPTOP so vsi člani SFG avtomatično tudi člani IPTOP.
SFG deluje na vseh ravneh zdravstvenega in socialnega varstva, kjer se vključujejo in storitve uporabljajo starejši.
Delujemo skladno s Kodeksom etike in Temeljnimi standardi za fizioterapevtsko prakso ter Statutom in ostalimi akti ZFS http://physio.si/.
Upošteva priporočila in spremlja strategije Svetovne organizacije za fizioterapijo WP in njene interesne skupine za delo s starejšimi IPTOP, katere članica je, ter drugimi globalnimi strategijami, smernicami in priporočili za delo s starejšimi.
Klinične smernice za obravnavo starejših:
SFG je ena od strokovnih sekcij ZFS in združuje fizioterapevte, katerih interes je delo s starejšimi. Vsem članom je skupna želja ohranjati starejše odrasle prebivalce Slovenije čim daljši čas aktivne, funkcionalne in neodvisne od tuje pomoči.
Člani se zavzemamo za visoke standarde obravnave starejših in za nudenje kakovostne geriatrične fizioterapije.
Volilni zbor SFG 28.januar 2021.
V četrtek 11. november 2021 ob 14.30 virtualno (Zoom)
Strokovno srečanje na temo Krhkost in Redni letni zbor SFG
Sreda 12.5.2021 od 14.30-19.30: COVID-19
Fizioterapija v geriatriji, multidisciplinarni pristop
Strokovno izpopolnjevanje v obliki on–line videokonference v obsegu 5 ur.
Četrtek 11. november 2021 od 14.30 – Strokovno srečanje na temo KRHKOST in redni letni zbor SFG.